AK Partili belediyeden ‘Kent Lokantası’ uygulaması: 40 TL’ye 4 çeşit yemek

İstanbul’da bölge halkı tarafından ilgi gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait Kent Lokantaları’nın bir benzeri de Antep’te hayata geçirildi.

AK Parti yönetimindeki Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 4 çeşit yemeğin 40 TL’ye satıldığı “Haydi Sofraya” lokantasını hizmete aldı.

UNESCO’nun gastronomi alanında “yaratıcı şehirler ağı”na dahil ettiği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 4 çeşit yöresel lezzetten oluşan menülerin yer aldığı bir restoranı hizmete aldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi’nde “Haydi Sofraya” isimli bir restoranı hizmete aldı. Bölge halkına günlük olarak hazırlanacak olan menüler, öğle ve akşam saatlerinde dağıtılacak. Her gün değişecek olan menülerde çorba, ana yemek, pilav ve yoğurt gibi yan ürünlerle birlikte kişi başı 40 TL’den satılacak. Aynı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından başlatılan Kent Lokantası benzeri bir proje daha hayata geçirilirken, Anteplilere uygun fiyatlı yemek imkanı sunulmuş olacak.

Konuya yönelik olarak açıklama yapan Haydi Sofraya Koordinatörü Ertuğrul Er, ilerleyen günlerde şehrin farklı lokasyonlarında hizmet verilmeye devam edileceğini aktardı. Günde 2 öğün hizmet verdiklerini kaydeden Ertuğrul Er, sosyal belediyecilik anlamında güzel bir hizmet verildiğini vurguladı.

AK Partili Fatma Şahin’in belediye lokantası projesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından “Kent Lokantaları” adı altında İstanbul’da başlatılmıştı. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum ise, “Bunun önemli bir projeymiş gibi anlatılmasına biz anlam veremiyoruz” diyerek Kent Lokantaları projesini küçümsemişti. Ancak AK Partili bir belediye başkanının aynı projeyi kopyalaması konusunda İmamoğlu’nun ne söyleyeceği ise merak ediliyor.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x